1 Milyon Beğeni Alan İlk YouTube Yorumu Belli Oldu

Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube’da milyonlarca farklı video her gün kullanıcılar tarafından izleniyor. Kullanıcılar, izledikleri videoları yorumlayabiliyor, beğenebiliyor veya beğenmeyebiliyorlar. İstatistikler de videoların popülaritesini etkileyebiliyor.

YouTube’da ilk kez bir yorumun 1 milyon beğeni alması ise büyük bir gündem yarattı. İlk defa 1 milyon beğeni alan yorum ünlü şarkıcı Billie Eilish’in “Bad Guy” adlı videosuna yapıldı.

“Ben Kel Bir Adamım”

YouTube’da ilk defa 1 milyon beğeni alan yorumun sahibi ise Seth Everman adlı bir YouTuber oldu. Everman, Eilish’in ünlü şarkısının altına “I’m the bald guy” (Ben kel bir adamım” yazarak 1 milyon beğeni aldı. Bu yorum an itibariyle ise 1.1 milyona yaklaşmış durumda.

YouTube’dan Ödül Talep Ediyor

Yorumun sahibi Everman, 1 milyon beğeni alan yorumunu resmi Twitter hesabı üzerinden de duyurdu. Bu tuhaf başarısını “Biz yaptık!” şeklinde duyurdu. Bununla yetinmeyen Everman, bunun son derece zor bir şey olduğunu söyleyerek YouTube’dan “Altın Yorum Ödülü” adı altında bir ödül istediğini belirtti.

Twitter takipçileri de bu tuhaf durumu kaçırmadılar. Everman’ın takipçileri bunun ilginç olduğunu söyleyerek Everman’ı tebrik yağmuruna tuttular. Dikkatli bir takipçi ise Everman’ın kendi yorumuna neden dislike attığını merak ettiğini sordu. Fakat Everman bu soruya herhangi bir cevap vermedi.

Everman’ın kırdığı bu zor rekor, Billie Eilish’in Bad Guy adlı şarkısının da yeniden popüler olmasını sağladı. Everman’ın takipçileri 1 milyon beğeni alan yorumu görebilmek için Billie Eilish’in şarkısına tekrar döndüler.

Işıl Tuğçe

1992 yılında Kayseri'de doğdum. Cerrahpaşa tıp fakültesi mezunuyum, araştırma görevlisi olarak Erciyes Üniversitesinde çalışmaktayım. Youtube ile ilgileniyorum. Youtube videolarını analiz etmekten hoşlanıyorum. isiltugce@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın