16 Yaşındaki Rus YouTuber’a Silahlı Şaka

Katya Adushkina, kendisine ait bir kozmetik markası olan ve güzellik ile ilgili blog yazarlığı yapan bir YouTuber olarak ön plana çıkıyor. Genç YouTuber’ın geçtiğimiz gün paylaştığı bir videosunda ise Moskova polisi tarafından soruşturulan bir şakaya maruz kaldığını anlattı.

Adushkina, spor salonundan eve doğru dönerken pembe kazaklı bir kişinin kendisine yaklaştığını ve metro istasyonunu sorduğunu söyledi. Katya Adushkina, adamın daha sonra kendisini takip ettiğini söyleyerek kendisinden kaçtığını belirtti. Adushkina’nın iddiasına göre kazaklı adam kendisini yakaladıktan sonra silah doğrulttu.

Pembe kazaklı adamın silahı doğrulttuktan sonra üçten geriye doğru saymaya başladığını söyleyen ünlü YouTuber, birden bire adamın silahı ateşlemek yerine kendisine bir demet çiçek verdiğini ve kendisini serbest bıraktığını söyledi.

Polis Soruşturma Başlattı

Katya Adushkina, bu şakanın 7 kişilik bir grup tarafından yapıldığını ve kameraya alındığını söyledi. 16 yaşındaki YouTuber’ın şikayeti üzerine polis saldırı anına ait olan görüntülere de el koydu ve araştırmalarına başladı.

5 milyon abonesi olan Katya Adushkina’nın Instagram hesabında ise toplam 3 milyonu aşkın takipçi bulunuyor. YouTube’dan para kazanmak için insanların birisine silah doğrultmaya bile hazır olduğunu söyleyen Katya Adushkina, şikayetçi olduktan sonra süreci yakından takip edeceğini de belirtti.

Son dönemlerde insanların daha fazla izlenmek uğruna bu tür ağır şakalar yapmaları ve sosyal deney videoları paylaşmaları ise YouTuber’ların da tepkisini çekiyor. İnsanları bu şekilde rahatsız etmenin yanlış olduğunu söyleyen Adushkina, süreçle ilgili yeni videolar paylaşacağını da söyledi.

Işıl Tuğçe

1992 yılında Kayseri'de doğdum. Cerrahpaşa tıp fakültesi mezunuyum, araştırma görevlisi olarak Erciyes Üniversitesinde çalışmaktayım. Youtube ile ilgileniyorum. Youtube videolarını analiz etmekten hoşlanıyorum. isiltugce@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın