Amatörlerin Yaptıkları Araba Kazaları

Bundan yıllar önce televizyonda film izlerken arabaların kaza yaptığı sahneler hepimizin ilgisini çekerdi. Şimdi ki gibi bilgisayar teknolojisi de filmlerin içine bu denli girmediği için kaza yapan araçlar hep gerçek araçlar olurdu ve bilgisayar efekti kullanılmazdı. Bununla birlikte dublörlük mesleği de o zamanlar için önemli bir meslekti. Çünkü bu kaza yapan araçların içerisinde işinin ehli olan dublörler bulunurdu.

Şimdi ise artık Youtube üzerinde araba kazalarını izlemek mümkün. Bu kazalar ister trafikte olsun ister halka açık yarış pistlerinde olsun oldukça ilgi çekmekte. İşte halka açık pistlerde kaza yapan amatörü sürücülerin bu kazalarının yayınlandığı bir Youtube kanalı var. Auto Addiction adındaki bu kanalda son model araçların küçük bir dikkatsizlik yüzünden nasıl paramparça olduklarını izleyebilirsiniz.

Ülkemizde bulunan araba yarış pistleri halkın kullanımına çok fazla açılmıyor. Ancak Almanya’da bulunan ve zamanının en korkunç Formula 1 pistlerinden olan Nordschleife pisti halkın kullanımına açılmakta. Tam tamına 20 kilometre uzunluğunda ve 104 viraj içerek bu pist 1970’li yıllarda pek çok pilotun hayatını kaybetmesine sebep olmuş. Bu sebeple de çok fazla Formula 1 takviminde kalamamış.

İşte insanlar kendi araçlarıyla bu piste gelip tur atma şansına sahip oluyorlar. Ancak herkes bir Michael Schumacher ya da Ayrton Senna değil. Bu halk günlerinde sık sık kazalar yaşanmakta. Kanala ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın