Araba Almadan Önce Bu Youtube Kanalına Bakın

Youtube iyi niyetli insanların bazı konularda insanlara yardımcı olduğu mecralardan bir tanesi. Bu konulardan bir tanesi de araç alım satımı. Araç alım satımı konusunda çok büyük dolandırıcılıkların döndüğünü hepimiz biliyoruz. Bu dolandırıcılıklar binlerce liraların ödenerek satın alınan arabalarda olunca işin boyutu çok daha fazla büyüyor.

İşte Kocaeli’nde bulunan Kocaeli Ekspertiz de kendi açmış olduğu Youtube sayfasından hasarsız diye satılan araçların aslında nasıl da hasarlı olduklarını gösteren videolar yayınlamakta. Youtube sayfasına sürekli olarak video eklenmekte. Aynı zamanda satın aldıkları araçlar hakkında akıllarında soru işareti kalanlar da buraya giderek araçları hakkında ekspertiz raporu alabilirler.

Araçlar üzerinde bu kadar dolandırıcılığın kolayca yapılabilmesinin sebebi elbette herkesin istediği zaman aracının bazı bölümlerini açamaması. İşte yapılan dolandırıcılıkların pek çoğu da bu bölgelerde yapılan değişiklikler. Örneğin araçların hava yastıkları önceden patlamışsa bu durum hava yastığı kısmını açmadan anlaşılmıyor. Tabi o kısmı açmak da biraz beceri gerektiren bir iş. Daha önce hava yastığı patlamışsa araca yeni bir hava yastığı takılması gerekiyor. Ancak bu durum masraflı olacağı için yeni bir hava yastığı takmak yerine hava yastığının arıza ışı yanmaması için bir kablo takılıyor. Bu sayede araçta hava yastığı olmamasına rağmen hava yastığı varmış gibi görünüyor.

İşte bu ve bunun gibi pek çok dolandırıcılık vakasını Kocaeli Ekspertiz’in buradaki sayfasına tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın