Banyo Yaptığı Suyu Satan YouTuber Belle Delphine, 2 Aydır Ortada Yok

Yaz aylarında banyo yaptığı suyu 30$ karşılığında satan YouTuber Belle Delphine, 5 Ağustos tarihinde yaptığı Twitter paylaşımından sonra ortadan kayboldu. “h3h3Productions” adlı YouTube kanalı, Delphine’in yaptığı satışlardan dolayı yasal problemlerle mücadele ediyor olabileceğini söyledi. Kavanozlarla satışa sunulan suların tamamını satan Belle Delphine’in bu durumunu Ethan Klein ve Hila Klein adlı “h3h3Productions” kurucuları, yasal olmadan satış yapmanın sorunlarından bahsettiler.

Üstelik kanunlara göre banyo suyunun nakliyesi de yasal olarak mümkün değil. Durum böyle olunca Klein, genç internet fenomenlerinin yasalar koruyucularına hesap vermek zorunda kalmış olabilir. Delphine’in takipçileri ise her gün genç fenomeni unutmaya devam ediyorlar. Belle Delphine, YouTube, Instagram ve Twitter’dan ziyade “Patreon” adlı platformda da popülerdi. Fakat Delphine’in Patreon hesabı, her geçen gün takipçi kaybetmeye devam ediyor.

Genç fenomenin Twitter takipçilerinin de her geçen gün azalması internet geleceğinin belirsizleşmesine sebep oluyor. Belle Delphine aynı zamanda cosplay modeli olarak da çalışıyor. Fotoğrafları sayesinde çok yüksek sayıda beğeni alan cosplayer yönünü takip edenler de ünlü fenomeni merak ediyor.

Gerçek adı Belle Kirschner olan fenomenin Reddit platformundaki topluluğunda da tutuklanmış olabileceği veya yasal süreçlerden dolayı bir yerlerde saklandığı konuşuluyor. Topluluk kurallarını ihlal ettiği sebebiyle Instagram hesabı silinen ünlü fenomenin YouTube hesabında ise 4,5 milyonu aşkın takipçisi bulunuyordu.

İlerleyen dönemlerde “h3h3Productions” ve Reddit topluluklarından Belle Delphine ile ilgili açıklamalar yapılacağı da gündeme düştü. Belle Delphine’in yargılanma süreci söz konusu olabileceği söylenirken şu an nerede olduğunu ise tam olarak bilinmiyor.

Işıl Tuğçe

1992 yılında Kayseri'de doğdum. Cerrahpaşa tıp fakültesi mezunuyum, araştırma görevlisi olarak Erciyes Üniversitesinde çalışmaktayım. Youtube ile ilgileniyorum. Youtube videolarını analiz etmekten hoşlanıyorum. isiltugce@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın