Çinli YouTuber iPhone 11 Pro'yu iPhone 11 Pro Max'e Dönüştürdü | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

YouTube Türkiye Haberleri

Çinli YouTuber iPhone 11 Pro’yu iPhone 11 Pro Max’e Dönüştürdü

Işıl Tuğçe 14 Ekim 2019

ABD’li teknoloji devi Apple, geçtiğimiz ay yeni iPhone serisini kullanıcılara sunmuştu. Apple’ın tanıttığı yeni iPhone modelleri arasında 11 Pro ve 11 Pro Max olarak isimlendirilen modeller dikkat çekmişti. İki model arasındaki ekran boyutu ve batarya dışında farklı bir özellik yoktu. Durum böyle olunca teknoloji tutkunları iPhone 11 Pro modelini iPhone 11 Pro Max modeline çevirmenin bir yolunun olup olmadığını araştırmaya başladılar.

Çinli bir YouTuber ise bu sorunun cevabını bulabilmek için harekete geçti. YouTuber, iki model arasında tek bir parçanın farklı olduğunu tespit etti. Bu parçaların değiştirilmesi iPhone 11 Pro modelini iPhone 11 Pro Max haline getiriyordu. YouTuber bu parçaları değiştirerek iPhone 11 Pro modelini iPhone 11 Pro Max modeline çevirmeyi başardı.

Teknik Olarak İki Model de Aynı

iPhone 11 Pro ile iPhone 11 Pro Max modelinde aynı donanımsal parçalar yer alıyor. İki modelin de anakartı, RAM’i ve depolama alanları aynı. Apple, her iki modelde de aynı işlemciye yer veriyor. Ekran kısmında ise belirgin bir farklılık oluşturulabilmesi için Apple’ın bir adet direnç kullandığı ortaya çıktı. Anakartta işlemcinin yakınlarında bulunan direnç, iOS işletim sisteminin hangi cihazda çalıştığını açıklıyor.

Telefonun ayarlar menüsünde model olarak iPhone 11 Pro yazmasına rağmen aslında cihaz iPhone 11 Pro Max özelliklerine sahip oldu. Bu ilginç fikir, el yeteneği olan ve gerekli ekipmanlara sahip olan herkes tarafından uygulanabilir bir fikir.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*