Dünyaya Açılan Türk YouTuberlar | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

YouTube Türkiye Haberleri

Dünyaya Açılan Türk YouTuberlar

Ersin Yıldırım 08 Mart 2018

Dünyaya Açılan Türk YouTuberlar

 

Koray Cengiz

Üniversite yıllarına kadar Türkiye’de yaşayan Koray Cengiz, Uzay Mühendisliği bölümünden yatay geçiş yaparak Uçak Mühendisliği okudu. Almanya’ya yüksek lisansını yapmak için gitti ve hala Almanya’da yaşıyor. YouTube kanalında yurt dışı eğitim içerikli videolar çekiyor ve 34.000 abonesi vardır.

 

Ilgın Özgan

Liseye kadar olan öğrenimini İstanbul’da yapan Ilgın, daha sonra üniversite için Viyana’ya gitti. Viyana’da 7 senedir Gazetecilik ve İletişim Bölümünü okuyan Özgan, internetteki videoları bakım, kozmetik, eğitim, gezdiği yerler ile alakalı ve 73.000 abonesi bulunuyor.

 

Barış Özcan

Barış Özcan 42 yaşında ve 2 senedir ailesiyle beraber Amerika’da yaşıyor. Marmara Üniversitesi Hukuk Bölümü mezunu ama Apple, Adobe, Linkedin gibi uluslararası şirketlere danışmanlık ve sosyal medya hizmeti sağlıyor. Ayrıca YouTube’un dünya çapinda seçmiş olduğu 12 elçiden biridir ve şimdiye kadar çoğu kurum ve konferansta konuşmacı olarak katıldı. Uzman bir keynote, speaker ve TEDx konuşmacısıdır ve YouTube üzerinde 622.000 abonesi yer alıyor.

 

Sergül Kato

2007 senesinde ilk defa Japonya’ya ablasını ziyarete gitmiş ve daha sonra Kato ile tanışma fırsatı bulmuş. Uzun maillerden sonra tekrar buluşan Sergül ve Yoshiki Kato evlenip Japonya’da yaşamaya başladılar. Burada Türkçe öğretmenliği yapan Sergül Kato’nun, YouTube kanalında 126.000 abonesi bulunuyor.

 

Melisa Beleli

8 yaşına kadar Türkiye’de yaşayan Melisa, daha sonra İsviçre’ye yerleşmiştir.16 yaşındayken YouTube kanalı açtı ve Melisa tam 4 dil biliyor. Genel olarak makyaj ve vlog içerikleri paylaşıyor. Ayrıca YouTube’ta 272.000 abonesi yer alıyor.

 

Etiketler

You Might also Like

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*