Enes Batur’un Camaro SS Aracı Gerçekten Onun mu?

Ülkemizin en tanınmış Youtuberlarından bir tanesi olan Enes Batur hem çektiği filmle hem de Altın Kelebek Ödülü’nün geri alınmasıyla bilgisayar ortamından çıkıp televizyonlarda da bir süre önce oldukça boy gösterdi. Pek çok kişi Enes Batur’un ne kadar para kazandığını merak ediyor ve bununla ilgili olarak da ortaya çok çeşitli spekülasyonlar atılmakta. Hatta Enes Batur’un kendi arabaları olarak gösterdiği önce Lamborghini ve daha sonrasında da Camaro SS araçları nasıl satın aldığı da merak edilenler arasında. Gerçekten Enes Batur bu araçları satın alabilecek kadar para kazanıyor mu?

Öncelikle şunu söylemek gerek. Ülkemizde yıllık olarak araç kiralayan pek çok firma var. Yıllık ücreti ödediğiniz taktirde kiraladığınız aracı bir yıl boyunca kendi aracınız gibi kullanabiliyorsunuz. Bu sayede ne vergi ne de zorunlu trafik sigortası ödüyorsunuz. 2012 model 5700 motor bir Chevrolet Camaro’nun yıllık vergisi şu anda 12 bin TL civarında. Hal böyle olunca başta futbolcular olmak üzere kimse bu kadar pahalı arabaları satın alma yoluna gitmiyor. Hatırlayın, birkaç ay önce Trabzonsporlu futbolcu Burak Yılmaz bir kaza geçirmiş ve Ferrari aracı pert olmuştu. Olaydan birkaç gün sonra aracın X bir galeriye kayıtlı olduğu ortaya çıkmıştı.

Hal böyle iken Enes Batur’un 2012 model 400 bin liralık bir Camaro’yu satın almasının da mantıklı bir açıklaması bulunmuyor. Arabanın değerine bakılarak Batur’un Youtube’dan ne kadar para kazandığını anlamaya çalışmak da bir yanılgı.

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın