İşletmenizi Youtube İle Tanıtın | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Type to search

YouTube Türkiye Haberleri

İşletmenizi Youtube İle Tanıtın

Youtube artık anında milyonlarca insana ulaşabilme potansiyelinizin olduğu bir yer. Elbette bu anında milyonlarca insana ulaşmanız anlamına gelmiyor. Ancak gerçekten ilgi çekici şeyler ortaya çıkarabilirseniz. Bu hiç de zor değil.

Youtube, kişisel kullanımın yanında işletmeler tarafından da kendi reklamlarını yapabilecekleri bir mecra. Ancak bir kişi bir işletmenin Youtube kanalını neden takip etsin ki? Bir başka deyişle bir kişi bir işletmenin Youtube sayfasına abone olarak neden o işletmenin reklamlarını izlemek istesin? İşte burada çok ince bir çizgi var. Kendi reklamlarını bir reklam değil de günlük bir macera şeklinde sunan işletmeler her zaman için abone sayılarını kolaylıkla arttırabiliyorlar.

Yakın zamanda bunu en güzel yapan işletme de Midyeci Ahmet oldu. Her şey onlar için tamamen şans eseri olarak başlasa da bunun farkına varıp üzerine düşmeleri çok uzun bir zaman almadı. Midyeci Ahmet’in bir müşterisinin çekip Youtube’a yüklediği bir videoda işletmenin sahibi Ahmet’in kokoreci bütün olarak yemesi insanların o kadar ilgisini çekti ki video kısa zamanda binlerce kez izlendi ve Midyeci Ahmet bir anda tüm Türkiye tarafından bilinen bir işletme haline geldi.

Bu durumun farkına varan işletme ise bu tarz videolar çekmeye devam etti. Ancak insanların sıkılma ihtimallerini de düşünmüş olacaklar ki çekilen videolar çok çeşitli bir hale geldi. En önemlisi de videoda kullanılan samimi üslup insanlar tarafından beğeniyle karşılandı ve Midyeci Ahmet’in popülerliğini artmasına da faydası oldu.

Tags:

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *