Kağıthane Belediyesi’nden YouTuber’lara Ücretsiz Stüdyo

Bilgisayar mühendisi olan Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, teknoloji tabanlı belediyeciliği ve kentsel dönüşüm alanlarındaki çalışmalarını anlattı. Teknoloji tabanlı belediyecilik hizmetleri içerisinde farklı projeleri hayata geçireceklerini söyleyen Öztekin, akıllı belediyecilik uygulamaları, akıllı çağrı merkezi, iletişim ofisleri ve hizmetlerin mobil olarak anketler ile değerlendirilebilmesini sağlayacak olan uygulamaları geliştirdiklerini söyledi.

YouTuber ve Vlogger olan kişiler için ücretsiz stüdyo imkanı da sağlayacaklarını söyleyen Öztekin, teknolojik otopark çözümleri geliştireceklerini belirtti. 1 saat süren seminerde konuşan Öztekin, vatandaşların taleplerini değerlendirdiklerini söyledi. Öztekin, “Eğer çalışmalarınızı vatandaşlar ile birebir görüşerek geliştirirseniz daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.” dedi.

Klasikleşmiş belediyecilik anlayışına alternatif üretmek için çalışmalarını sürdürdüklerini söyleyen Mevlüt Öztekin, teknoloji ile iç içe olabilecek bir belediyecilik anlayışını benimsediklerini de belirtti. Kendi mesleğinin de bilgisayar mühendisliği olmasından kaynaklı olarak teknolojiye büyük bir ilgi gösteren Mevlüt Öztekin, seminer sona erdikten sonra Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şirin Karadeniz ve Hükümet ve Liderlik Okulu Başkanı Burak Küntay ile bir araya geldi.

Bir araya gelen başkanlar Kağıthane’yi ve projelerini detaylı bir şekilde konuştular. Gerekli alanlarda yatırım yapmaya hazır olduklarını belirten Mevlüt Öztekin, işbirliği yapmaya da hazır olduklarının altını çizdi. Yatırımlar ve işbirlikleriyle birlikte Kağıthane’deki belediyecilik anlayışını değiştirebileceklerini söyleyen Mevlüt Öztekin, teknolojiyi yakından takip ettiklerinin de altını çizdi.

Işıl Tuğçe

1992 yılında Kayseri'de doğdum. Cerrahpaşa tıp fakültesi mezunuyum, araştırma görevlisi olarak Erciyes Üniversitesinde çalışmaktayım. Youtube ile ilgileniyorum. Youtube videolarını analiz etmekten hoşlanıyorum. isiltugce@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın