Köy Evinde Yaptığı Yemeklerle Fenomen Oldu | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

YouTube Türkiye Haberleri

Köy Evinde Yaptığı Yemeklerle Fenomen Oldu

Işıl Tuğçe 30 Mayıs 2020

Daha önceden bu tarz bir fikirle karşımıza çıkmayan youtuberlar, yeni bir fenomenin köy evinde yaptığı yemekler ile sosyal medyada kendisini öne çıkardı. Hatay‘da yaşayan ve evlerinin mutfağında yaptığı yemekler ve tatlılarla sosyal medyada kendini gösteren Taha Duymaz, 1 milyonu takipçi sayısında 1 milyon rakamını devirdi ve son günlerde sosyal medyada büyük bir fenomen haline gelmeyi başardı.

Hatay’da, yaşamını sürdürdüğü köy evinin mutfağında yaptığı yemek ve tatlı türlerini videoya çekerek sosyal medyada paylaşan Taha Duymaz, 1 milyonu aşan takipçi sayısıyla son günlerde sosyal medyade ünlü oldu.


Yayladağı ilçesine bağlı olan Güveççi Mahallesi’nde yaşayan ve 12 çocuklu Duymaz ailesinin 11’inci çocuğu olan 17 yaşındaki Taha Duymaz, küçüklüklüğünden beri mutfakla arasının iyi olduğunu, kısıtlı imkanlar dahilinde bugüne dek geldiğini dile getirdi. Duymaz, küçüklüğünden beridir yemek yapmayı sevdiğini, annesine devamlı mutfakta yardım ettiğini, kardeşi Melek ile bu dönemde yardımlaştığını, ilk defa yapmış olduğu yemeklerini Youtube kanalı açarak yayınladığı videolarda hazırladığını ve yemekleri burada paylaştığını söyledi. Ayrıca imkan kısıtı sebebiyle, mevcutta hangi malzeme varsa onunla yaptığını, en çokta Hatay yöresine ait olan yemekleri yaptığını, bununla birlikte memleketine ait yemek kültürünü tanıtmayı da amaçladığını dile getirdi. Kendisini en iyi biçimde geliştirip çocukluk hayali olan iyi bir aşçı olma hayalinin olduğunu söyledi.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*