Milyar Kez İzlenen İlk Türk Kanalı

Son zamanlarda ülkemiz içerisinde YouTube’a olan ilgi bir hayli artış gösterdi. Hem içerik üreticileri, hem de bu içerikleri takip eden kişi sayısında önemli artışlar meydana geldi. İşin tuhaf yanı ise YouTube’da başarılı olmak için önemli bir kalite şartının var olmaması. Anlatmak istenilen şey çekilmiş olan saçma sapan bir video milyonlarca kişinin bunu izlemesine kadar gidiyor. Bu sebeple de durumun tam tersi videolar da makul seviye de var. Yani oldukça kaliteli bir iş yalnızca sınırlı bir kitle tarafından tercih de ediliyor.

YouTube bünyesinde 1 milyar izlenmeye ulaşma başarısı gösteren ilk Türk yapımı video!

Bu platformda Türk YouTuberlar tarafından hazırlanmış, en fazla izlenen video hangisi diye merak edebilirsiniz. Muhtemelen aklınıza gelen ilk tahmin Aleyna Tilki klipleri olabilir. Fakat o değil. İsterseniz şimdi sizi yakın zamanda 1 milyar izlemeye ulaşacak olan ilk Türk yapımı video ile  tanıştıralım. Tabii ki de videoda bir emek mevcut. Fakat biri sizlere bu videoyu gösterdiğinde bunu 1 milyar kere izleyecekler deselerdi sanırım siz de bu duruma pek şans vermezdiniz. Tabii ki bu videonun izleyici kapasitesi az çok belli ediyor kendini. Muhtemelen videoyu 5 yaş altı çocuklar yüzlerce defa izlemiş olabilir. Ama bu durum Esmanın Sihirli İçecekleri adlı videonun yakın zamanda 1 milyar izlenmeye ulaşacağı gerçeğini değiştirmez. Family GamesTV adlı kanalın abone sayısı ve videonun beğeni miktarı ise gizlenmiştir. Bu sebeple de bu kanalın ne kadar büyük olduğunu bilmiyoruz. Fakat diğer videoların da izlenme oranları da hiç fena değil.

Oğuzhan Turan

1991 Kayseri'de doğdum. Tıp Fakültesini Gaziantep Üniversitesinde bitirdim. Erciyes Üniversitesinde göğüs cerrahisinde asistan hekim olarak çalışmaktayım. Video izlemekten, komik videoları toplayıp tekrar tekrar izlemekten, izletmekten zevk alıyorum. oguzhanturan@erciyes.edu.tr https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın