MrBeast İsimli YouTuber Takipçilerine 1 Milyon Dolar Dağıtacak

Eskiden yalnızca bir video izleme platformu olan YouTube zaman içerisinde gelişerek bazı insanlar için meslek haline de gelmeye başladı ve YouTuber’lık kavramı ortaya çıktı. YouTuber olabilmek için ise YouTube’u bir meslek olarak da görmek yeterli olmuyor. Bu noktada kullanıcıların düzenli olarak içerik üretmesi ve kendi kitlesini yaratması gerekiyor.

Gün geçtikçe farklı bir hal alan YouTube’un değişimi ile birlikte farklı kitlelere hitap etmeye başlayan YouTuber’lar da karşımıza çıkıyor. Bu YouTuber’lardan biri olan Mr.Beast kullanıcı adına sahip Jimmy Donaldson şu an YouTube’da 24.9 milyon aboneye sahip. “Challenge” tarzı içerikler üreten Jimmy Donaldson, geçtiğimiz günlerde Twitter hesabı üzerinden paylaştığı gönderileri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Twitter üzerinden yaptığı duyuruda YouTube kanalında yaptığı “Last to Leave” meydan okuması sonucunda 1 milyon dolarlık ödül vereceğini söyledi. Jimmy, kısa bir süre sonra yarışmanın takipçiler ile yapılacağını da belirtti. Jimmy Donaldson, Twitter üzerinden duyuru yaptıktan sonra takipçiler “Zaten seçilenler var, bizler seçilemeyiz” gibi diyaloglara da girmeye başladılar.

YouTuber, takipçileri arasından herhangi birinin yarışmaya katılabileceğini de duyurdu. Twitter üzerinden para isteyen kullanıcılardan rahatsız olduğunu söyleyen Jimmy, “Para istemeyin.” şeklinde bir tweet gönderdi.

Bu olayın ardından “Biraz para gönderebilir misin?” yazan bir kullanıcısına ise “Hemen 1000 dolar gönderiyorum” şeklinde bir tweet gönderdi. Olayların gerçekliği ve tweet atan kullanıcıların paraları alıp alamadığı yakın zamanda ortaya çıkacak.

Işıl Tuğçe

1992 yılında Kayseri'de doğdum. Cerrahpaşa tıp fakültesi mezunuyum, araştırma görevlisi olarak Erciyes Üniversitesinde çalışmaktayım. Youtube ile ilgileniyorum. Youtube videolarını analiz etmekten hoşlanıyorum. isiltugce@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın