Satranç Turnuvası YouTube’da Canlı Yayınlandı

Efeler Ahmet Şerife Sanlı Ortaokulu’nun her yıl düzenlemiş olduğu geleneksel satranç turnuvası, koronavirüs salgını sebebiyle bu yıl ülkemizin genelinde online şekilde düzenlendi. Büyük heyecana sahne olan bu turnuva, izleyicilere keyifli anların yanı sıra oldukça heyecanlı müsabakaları da izletme fırsatı sundu. Ahmet Şerife Sanlı Ortaokulu 7. Kez santranç turnuvası yaptı. Online şekilde yapılan turnuva da boy gösteren sporcular oyundaki başarısıyla göz doldurdu.

Ahmet Şerife Sanlı Ortaokulu 7. Satranç Turnuvası, bu yıl ki turnuvayı online şekilde ülkemiz genelinde internet üzerinden yayın yaparak düzenledi. Yapılan turnuvada boy gösteren yarışmacılar bu sene için rekor sayılabilir düzeyde sporcunun kayıt olduğu görüldü. Ülkemizin birçok ilinden ve Azerbaycan’dan içlerinde milli takım sporcularının da yer aldığı 254 oyuncu ile gayet güzel bir organizasyonun yapıldığı görüldü. Youtube bilindiği gibi online video platformlarından biridir. Yapılan bu turnuva Youtube üzerinden de yayınlandı ve online olarak turnuva Milli Takım Antrenörlerinden Yasin Emrah Yağız önderliğinde Okul Müdürü Özcan Kardeş ve okulun öğretmenleri arasında yer alan Mustafa Eynallı’nın katılımı ile canlı şekilde izleyicilerle buluştu.

Youtube Satranç Dünyam kanalının bünyesinde canlı bir şekilde yayınlanan bu turnuva, bin kişiden fazla izlenme sayısına ulaşmayı başardı. Turnuva boyunca dereceye girme başarısı gösteren sporcuların satranç kitapları ile ödüllerini aldığı bu turnuva birçok heyecan verici müsabakaya ev sahipliği yaptı.

Oğuzhan Turan

1991 Kayseri'de doğdum. Tıp Fakültesini Gaziantep Üniversitesinde bitirdim. Erciyes Üniversitesinde göğüs cerrahisinde asistan hekim olarak çalışmaktayım. Video izlemekten, komik videoları toplayıp tekrar tekrar izlemekten, izletmekten zevk alıyorum. oguzhanturan@erciyes.edu.tr https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın