Titanic'in Batışına Şahit Olun | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

YouTube Türkiye Haberleri

Titanic’in Batışına Şahit Olun

Ersin Yıldırım 29 Nisan 2018

Herkes bundan 105 yıl önce batan zamanın en büyük gemisi Titanic hakkında az çok bir şeyler biliyordur. Ne zaman, nerede ve nasıl battığı konusu zaten zaman içinde çevrilen filmlerden de insanların akıllarına kazındı. İşte Titanic’e gönül vermiş bir grup insan bir oyun yaparak aynı zamanda Youtube üzerinde bir kanal açmış ve bu devasa gemi için saygı videoları çekiyorlar.

Titanic: Honor And Glory adını taşıyan kanalda ki oyunun ismi de aynı, birbirinden ilginç videolar paylaşılmakta. Videoların çoğunluğu bilgisayar ortamında Titanic’in nasıl bir gemi olduğunu insanlara daha iyi anlatmak için bilgi veren videolar. Bu videolar arasında en ilgi çekici olan ise geminin batışa anının Unreal Engine motoru ile simüle edilmiş hali. Üstelik bu batış anı gerçek zamanlı olarak karşımıza çıkıyor ve toplamda 3 saat 26 dakika süren bu videoda geminin batışını anbean izleme fırsatını yakalıyorsunuz. Böyle bir simülasyonun yapım aşamasının da gerçekten uzun bir zaman aldığını unutmamak gerek.

Videolar sadece bununla sınırlı değil. Eğer isterseniz Titanic’in içini en ince detayına kadar gezebileceğiniz bir başka video daha var. Bu videonun Youtube üzerinde benzerleri de bulunmakta ancak hangisinin üzerinde gerçekten kafa patlatıldığı birkaç saniye izlendikten sonra hemen anlaşılıyor. Çünkü grafikler videonun kalitesini hemen belli ediyor.

Titanic: Honor And Glory isimli kanal Titanic’e hayran olanların kesinlikle takip etmeleri gereken bir kanal. Kanala ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli.

Etiketler

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*