Türk YouTuber Yapay Zeka ve Sesli Komutla Çalışan Iron Man Zırhı Tasarladı

Marvel dünyasının en ünlü karakterleri arasında yer alan Iron Man, yerli bir girişimci olan Tolga Özuygur’a ilham kaynağı oldu. Tolga Özuygur, yapay zeka ve sesli komut sistemi ile çalışabilen Iron Man zırhı geliştirdi ve YouTube kanalından bu çalışmasını yayınladı.

İstanbul’da yer alan atölyesinde yaptığı çalışmaları kaydeden ve yayınlayan YouTuber Tolga Özuygur, geliştirmeye devam ettiği Iron Man zırhı ile geniş bir kitlenin dikkatini çekti. Tolga Özuygur’un geliştirdiği Iron Man zırhı, yapay zeka teknolojisi ve sesli komut sisteminden yararlanarak çalışıyor.

Detaylarını YouTube Kanalından Paylaşıyor

Gelişim sürecinde olan Iron Man zırhı için bütün çalışmalarını kendisine ait özel atölyesinde devam ettiren Tolga Özuygur, Iron Man zırhına ait olan bütün parçaları da kendisi tasarlıyor ve atölyesinde yer alan üç boyutlu yazıcısı ile kendisi üretiyor.

Yazılımcı ve oyun geliştiren bir şirketin sahibi olan Tolga Özuygur, son zamanlarda yaptığı farklı projelerini YouTube kanalı üzerinden insanlar ile paylaşıyor. Bu projelerin zorluklarını ve keyifli anlarını da YouTube kanalından takipçileri ile paylaşıyor.

Kısa zamanda beklediğinden çok daha büyük bir ilgi ile karşılaştığını belirten Tolga Özuygur, Marvel’in ünlü karakteri Iron Man’in zırhı için büyük bir çalışma içerisinde. Çocukluğundan beri Iron Man karakterine hayran olduğunu söyleyen Özuygur, “Iron Man zırhı bir anda yapmaya başladığım bir çalışmanın sonucu oldu. Kafama fikir takıldıktan sonra zihnimi çok fazla kurcaladığını fark ettim ve kendimi bir anda yaparken buldum.” açıklamasını da yaptı.

Işıl Tuğçe

1992 yılında Kayseri'de doğdum. Cerrahpaşa tıp fakültesi mezunuyum, araştırma görevlisi olarak Erciyes Üniversitesinde çalışmaktayım. Youtube ile ilgileniyorum. Youtube videolarını analiz etmekten hoşlanıyorum. isiltugce@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın