Türkiye’de Bir Koreli Chaby Han

Birkaç sene önce televizyonda yayınlanan Elin Oğlu adlı programın hepimiz izlemişizdir. Programda ülkemizde yaşayan ve Türkçe konuşmasını bilen yabacıların ülkemizde yaşarken nasıl zorluklarla karşılaştıkları ve başlarına neler geldiğini öğrenme imkânı bulmuştuk. Bu programda bulunan yabancılardan bir tanesi de Chaby Han adında bir Koreliydi.

Aslında Chaby Han babasının mesleği dolayısıyla Türkiye’ye gelmiş ve liseyi burada okumuş bir kişi. Bu bakımdan Türkçeyi de gayet iyi bir şekilde konuşuyor. Chaby Han aynı zamanda da bir Youtuber. Kendi kanalında yine Elin Oğlu programının konseptine uygun videolar paylaşıyor.

Her hafta düzenli olarak paylaşılan videolarda Chaby Han yalnız değil. Kendisiyle birlikte bir Türk, bir Amerikalı ve bir de Kenyalı genç var. Bu kadro her videoda aynı şekilde izleyicinin karşısına çıkıyor. Videoların aslında tamamen doğaçlama bir şekilde çekildiği belli. Zaten videoları güzel ve samimi yapan da bu doğaçlama kayıtlar. Sadece Chaby Han’ın elinde bulunan kağıtlarda yazılı sorular var ve bu sorular herkese yöneltilip soruları cevaplamaları isteniyor. Bundan sonrası da zaten doğaçlama bir sohbet şekilde ilerliyor.

Kanala eklenen videolar oldukça keyifli. Videolarda cevaplanan sorular genellikle bu insanların ülkemizde karşılaştıkları zorluklarla ilgili. Durum böyle olunca da herkesin vereceği enteresan bir cevap bulunmakta. Eğer Elin Oğlu programını izlediyseniz ve bu konsepte uygun bir Youtube kanalı arıyorsanız buraya tıklayarak Chaby Han’ın kanalına ulaşabilirsiniz.

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın