Türkiye’nin En Yaşlı YouTuber’ı Saniye Anne

Saniye Karataş adlı Saniye Anne, saf, temiz yürekli ve değişmemiş Anadolunun çalışkan kadınlarını YouTube’da temsil ediyor. Türkiye’nin en yaşlı YouTuber’ı olma ünvanına da sahip olan Saniye Anne 76 yaşında ve Manisa Salihli Mersindere doğumlu olarak karşımıza çıkıyor.

Anadolu’nun lezzetlerine dair yaptığı yemekleriyle ünlenen Saniye Anne, kendisine has şivesi ve anlatımıyla da pek çok kişinin sempatisini ve beğenisini kazanmış durumda. Hazırladığı birbirinden güzel geleneksel yemekler ile birlikte aynı zamanda konserveler, kışlıklar, reçeller, turşular ve mantılar ile de dikkat çeken Saniye Anne, kanalında tek bir kötü yorum bile almayan ve YouTube hayatına başladığı günden beri 6 sene içerisinde her bir yoruma da cevap vermiş durumda.

Hüzünlü Hikayesi

Saniye Anne, neşeli bir karakter olmasına ragmen YouTube hayatına hüzünlü bir şekilde başlamış. Oğlu Süleyman Karataş’ın kansere yakalandığı dönem kemoterapi sırasında damar tıkanıklığı sebebiyle sağ bacağından ampute ameliyatı olması ve daha sonrasında bir bacağını kaybetmesine ragmen azmi sayesinde kanseri atlatması Saniye Anne’nin YouTube’a giriş hikayesini oluşturuyor.

Engelli bir birey olarak annesinin videolarını yemek yaparken çeken Süleyman Karataş, bu vesileyle annesinin YouTube dünyasıyla tanışmasını sağlıyor.

Ekonomik ve ilaçsız ürünleri de izleyenlerine gönderen Saniye Anne, hem kendi köylüsüne ekonomik katkı sağlarken hem de onaylı işletmelerin denetiminde olan ürünlere insanların ulaşmasını da sağlıyor.

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın