“Yeni Salgın: YouTuber” Belgeseli Serisinin 2. Bölümü Yayınlandı

YouTube, son yıllarda en popüler olan internet platformları arasında yer alıyor. Her yaştan milyarlarca insanın gündelik hayatındaki büyük bir bölümünü geçirdiği YouTube içerisinde farklı kişilerin zevkine uyum sağlayabilecek videolar bulunuyor. Türkiye’de de pek çok farklı eğlence kanalı bulunuyor.

Meslek haline gelen YouTuber’lıktan ise ciddi gelirler elde edilebiliyor. Pek çok insan YouTuber’ların yaptıkları işlere oranla kazandıkları paraların son derece yüksek olduğunu düşünüyor. Fakat bu işin arka planında ise hesaba katılmayan detaylar bulunuyor.

140Journos’un Kendine Has Dili ile Yayınlanıyor

140Journos kanalı da Türkiye’deki en ünlü YouTube kanalları arasında bulunuyor. Kanalın yayınladığı “Yeni Salgın: YouTuber” belgeseli arka planda yatan detayları ve işin zorluklarını ortaya çıkartıyor. Barış Özcan, Berkcan Güven ve Orkun Işıtmak gibi isimlerin konuşmalarından alınan kesitler, 140Journos kanalının kendine has dili ile harmanlanarak yayınlanıyor.

YouTuber olmanın iyi ve kötü yanlarını ele alan belgesel serisindeki video boyunca YouTuber’lar elde ettikleri kazançları, karşılaştıkları zorlukları ve işin arka planında olan vergiler ile devletin bu konudaki düşünceleri hakkında konuşuyorlar. Türkiye’den tanıdığımız ünlü YouTuber’ların yanı sıra devlet büyüklerinin görüşlerinin ve açıklamalarının da yer aldığı video en fazla izlenen videolar arasında bulunuyor.

Yeni YouTuber olmak isteyenlere de ışık tutan bu belgesel serisinde YouTuber olmanın zorlukları net bir şekilde izleyicilere aktarılıyor. YouTube platformunda yer almak isteyen yeni adayların dikkatli bir şekilde izlemesi gereken videoda gerçekler masaya en net şekilde yatırılıyor.

Işıl Tuğçe

1992 yılında Kayseri'de doğdum. Cerrahpaşa tıp fakültesi mezunuyum, araştırma görevlisi olarak Erciyes Üniversitesinde çalışmaktayım. Youtube ile ilgileniyorum. Youtube videolarını analiz etmekten hoşlanıyorum. isiltugce@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın