Yol TV YouTube Hesabını Geri İstiyor

YouTube hesabı geçtiğimiz günlerde hacklenen Yol TV, hesabını geri isteyerek sosyal medya platformları üzerinden yeni bir kampanya başlattı. İsmi “Haitpts HTTV9” olarak değiştirilen Yol TV YouTube hesabının geri verilmesi için Twitter üzerinden “@TeamYouTube” hesabına “#YoutubeYOLTVyiGeriVER” çağrısı başlatıldı.

YouTube ile iletişime geçtiğini söyleyen Yol TV, bu konu ile ilgili şu açıklamaları yaptı, “Geçtiğimiz günlerde YouTube kanalı bir hack saldırısıyla karşılaştı. Saldırı sonucunda Yol TV YouTube hesaplarının ticari amaçlı olduğunu düşündüğümüz uluslararası bir hack grubunun eline geçtiğini fark ettik.”

Saldırının olduğu günden beri YouTube’a farklı kanallar üzerinden ulaşarak sorunun çözülmesi gerektiğini söyleyen Yol TV ekibi, YouTube’un normal şartlarda hızlı bir şekilde çözebileceği bu sorunu bugüne kadar geçiştirdiğini belirtti.

Yol TV, “YouTube kanalımızın ismi de değiştirilmişti. Bu süreçte 123 bin YouTube abonemizden tepki aldık. İzleyenlerimiz yapılan saldırıya karşı tepkilerini yorum atarak göstermeye başladılar bile.” dedi.

Bugüne kadar kendi başlarına YouTube ile yazışarak bu sorunu çözme yolunu tercih ettiklerini söyleyen Yol TV ekibi, bugünden itibaren farklı yöntemler izleyeceklerini de belirttiler. Yol TV Ekibi, “YouTube bu konuyu erteleyerek Türkiye’de ve Avrupa’da milyonların sesi olmayı başaran Yol TV’yi görmezden geliyor.” açıklamalarında da bulundu.

Başlatılan yeni kampanya ile daha geniş kitlelere ulaşabilme hedefleri olduğunu söyleyen Yol TV, kanalını geri almak için elinden gelen her şeyi yapabileceğini de belirtti.

Işıl Tuğçe

1992 yılında Kayseri'de doğdum. Cerrahpaşa tıp fakültesi mezunuyum, araştırma görevlisi olarak Erciyes Üniversitesinde çalışmaktayım. Youtube ile ilgileniyorum. Youtube videolarını analiz etmekten hoşlanıyorum. isiltugce@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın