Youtube Backlink Nedir?

Türkiye’de ve dünyada her geçen gün hızla ilerleyen en önemli teknoloji elbette ki sosyal ağlardır. Dünyanın neresinde olursa olsun yapılan paylaşımlar anında bu sosyal ağlarla kolaylıkla izlenebilmektedir. Ve bu sosyal ağlarda en önemli olanlardan biri şüphesiz youtubedur. Milyonlarca insan tarafından takip edilen youtube giderek gücünü arttırmaktadır.

Peki, Nedir Bu Youtube? 

En temel şekil de kişilerin videolarını yüklediği, yüklenen videoları izlediği hatta  zaman zaman gelir elde edebildiği sosyal bir video paylaşım sistemidir. Elbette konulan bazı sınırlamalar olsa da içerik konusunda herhangi bir sınırlama yoktur. Her şeyden önce paylaşılan videoların izlenmesi, beğeni alması ve tabii ki diğer kullanıcılar tarafından yayılması kişinin yaptığı işi oldukça başarılı bir hale getirir. Son dönemde hayatımıza giren en önemli kelimelerden biri de backlink…

Backlink Nedir?

Güvenli ve kaliteli internet sitelerinin başka bir internet sitesine link vermesi, takip eden kişiler tarafından paylaşımlarınızın beğeni alıp sitenizin yayılmaya başlamasıdır. Siteniz Google backlink tarafından kullanılması ve yayılması arama motorlarında değeri oldukça yükseltecektir. Ne kadar kaliteli ve güvenli paylaşımlar yaparsanız siteniz o kadar çok backlink alacak ve değeri artacaktır.

Peki, Youtube Backlink Nedir?

Youtube üzerinden paylaşılan videolar, yorumlar ve beğeniler ne kadar fazla izlenir ve beğenilirse o kadar geri dönüşüm alır ve site ön plana çıkar. Sosyal sistem de buna backlink denir. Birçok Seo tarafından backlink takip edilmesi ve izlenmesi elbette mümkündür. Youtube backlink, izlenmek istediğinde en çok kullanılan site monitorbacklinks.com sitesidir.

İlk üye olduğunuzda, birçok sitede olduğu gibi ilk bir ay ücretsiz kullanılabilmektedir. Ayrıca site içerisinde rakiplerin paylaşımları ve yayınlanan tüm backlink bağlantıları bu site ile izlenebilir. Site de birçok bilgi, değişiklik, yenileme ile ilgili uyarı alınabilmektedir. Youtube üzerinden bir backlink almak elbette mümkündür. Ve kesinlikle bu web siteleri için oldukça kıymetlidir. Youtube backlink birçok farklı şekilde alınabilir. İnternet ortamında seo çalışmaları içerisinde yer alıp, insanların sitenizi daha çok ziyaret etmelerine neden olabilirsiniz.  Böylelikle backlink sisteminin önemi daha da ortaya çıkmaktadır. Tabii ki youtube sosyal medyada en etkili iletişim araçlarından biridir. Birçok konuda kişi, yayın, marka ya da paylaşılacak bilgiler youtube aracılığı ile kolaylıkla yayılması mümkün olabilmektedir.

Sonuç olarak; youtube da bir kanal açıp kaliteli videolar paylaşıp, güvenli videolar takip edilip, yeni site bağlantıları ekleyerek gelen backlinkler takip edilip gerekli değerlendirmelerin yapılması mutlaka gereklidir. Elbette ki her işte olduğu gibi sosyal platformlarda da takip etmek en önemli unsurlardan biridir. Birçok hata ve dikkatsizlik takip edilerek kolaylıkla önlenebilir. Güven ve kalite içeren paylaşımlar olması youtube ve tüm sosyal mecralarda mutlaka dikkat edilmesi gereken bir kuraldır. Aksi takdirde istenilmeyen birçok durumla karşılaşılabilir ve can sıkıcı sonuçlar doğurabilir.

Işıl Tuğçe

1992 yılında Kayseri'de doğdum. Cerrahpaşa tıp fakültesi mezunuyum, araştırma görevlisi olarak Erciyes Üniversitesinde çalışmaktayım. Youtube ile ilgileniyorum. Youtube videolarını analiz etmekten hoşlanıyorum. isiltugce@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın