YouTube Fenomeni Gaga Bulut Öldürüldü mü?

Gaga Bulut ismiyle sosyal medyada ünlenen Bulut Altuğ, geçtiğimiz yıl YouTube kanalında yayınladığı bir video ile gündeme gelerek mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Uzun bir süredir kendisinden haber alınamayan Gaga Bulut’un hapishanede öldürüldüğü yönündeki iddialar ise son günlerin gündemi oldu.

Erkek Çocukları Öpüştürmüştü

İzmir’de para karşılığında erkek çocukları öpüştüren ve bu görüntüleri YouTube hesabından paylaştığı gerekçesiyle tutuklanan Gaga Bulut, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanmıştı. Altuğ’un paylaştığı videoya da mahkeme tarafından erişim yasağı getirilmişti.

Bu videosu ile günlerce adından söz ettiren Gaga Bulut’un öldürüldüğü iddiasını duyan pek çok kişi Twitter üzerinden Gaga Bulut hakkında paylaşımlar yapmaya başladı.

YouTube kanalında 184 bini aşkın abonesi bulunan Gaga Bulut, hazırladığı videoları düzenli olarak takipçileriyle paylaşıyordu. 21 yaşında olan Gaga Bulut, İzmir’de ikamet ediyor ve sürekli olarak farklı konularda içerikler üretiyordu.

Olaylı video ile ilgili İzmir Emniyeti Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri 15 Ekim 2018 tarihinde harekete geçmişti. Müstehcenlik suçu işlediği gerekçesiyle göz altına alınan Bulut Altuğ ve görüntüleri de çeken F.B.B. ifade için emniyete götürülmüştü. Buradan adliyeye sevk edilen iki şüpheliden Altuğ ise tutuklanmıştı. Görüntüleri çeken F.B.B. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Görüntülerden Dolayı Pişman Olduğunu Söylemişti

Bu videodan dolayı pişman olduğunu söyleyen Gaga Bulut, bu tür videolar çekmediğini ve bu görüntüleri çektiği için de pişman olduğunu söylemişti. Arkadaşlarının yönlendirmesi ile bu tür bir içerik ürettiğini ifade eden Gaga Bulut’tan haber alınamaması ve öldüğü iddiaları akıllarda soru işaretleri yaratmaya devam ediyor.

Işıl Tuğçe

1992 yılında Kayseri'de doğdum. Cerrahpaşa tıp fakültesi mezunuyum, araştırma görevlisi olarak Erciyes Üniversitesinde çalışmaktayım. Youtube ile ilgileniyorum. Youtube videolarını analiz etmekten hoşlanıyorum. isiltugce@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın