Youtube ile Enstrüman Dersleri | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

YouTube Türkiye Haberleri

Youtube ile Enstrüman Dersleri

Ersin Yıldırım 26 Nisan 2018

Herkes bir enstrüman çalmak ister. Ancak bunun için hem zaman hem de biraz özveri gerekir. Bir hevesle başlanan enstrüman öğrenme dersleri birkaç hafta sonra yerini önce umutsuzluğa sonra da vazgeçmeye bırakır. Eğer siz de başınıza böyle bir şey gelebileceğini düşünüyorsanız enstrüman dersi almaya Youtube’dan başlayabilirsiniz.

Enstrüman öğrenmek için Youtube son derece geniş bir kaynak. Pek çok ders videosu ile rahatlıkla enstrüman çalmaya başlayabilirsiniz. Ancak bunun için kısa bir araştırma yapmanız gerekiyor. Youtube herkese açık bir platform olduğu için enstrüman çalmaya yeni başlamış bir kişi bile öğretici bir video çekip bunu Youtube üzerinde yayınlama cesaretini gösterebiliyor. Durum böyle olunca henüz yeni enstrüman çalmaya başlamış bir kişinin enstrüman dersi videosu bu işi profesyonel şekilde yapan insanların ekledikleri videoların yanında çok daha üst sıralarda çıkabiliyor. Bu sebepten dolayı gerçekten metodik bir şekilde ve düzenli olarak video ekleyen kişilerin videoları üzerinden enstrüman çalmasını öğrenmek çok daha kolay olacaktır.

Eğer çalmak istediğiniz enstrüman çok uç, ülkelerin etnik enstrümanları yerine gitar ya da keman gibi daha popüler sayılabilecek enstrümanlarsa o zaman bu enstrümanlara ait ders videoları bulma şansınız da yüksek olacaktır. İnsanlar genellikle izlenme oranları yüksek olabilecek enstrümanlar için Youtube ders videoları hazırlayıp yayınlama yolunu seçerler. Bunun sebebi aynı zamanda ekledikleri videolardan bir gelir elde etmek istemeleridir.

Etiketler

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*