YouTube Music Türk Müzisyenlerin Gelir Kapısı mı Olacak?

YouTube Kuzey Amerika Müzik Sektörü İş Geliştirme Direktörü Waleed Diab, YouTube Music’in bütün müzisyen ve gruplara müziklerini yayınlayabilme şansını verdiğini söyleyerek, “Türkiye’de müzik üreten insanlar müzikleri dinlendikçe para kazanacaklar ve daha fazla gelir elde etme şansı da yakalayabilecekler.” açıklamasını yaptı.

Dünyanın en büyük video izleme sitesi olan YouTube, yeni müzik servisi olan YouTube Music’i geçtiğimiz günlerde Türkiye’deki müzik tutkunları için de kullanıma sunmuştu. YouTube Music lansmanı için Türkiye’ye gelen YouTube Kuzey Amerika Müzik Sektörü İş Geliştirme Direktörü Waleed Diab, AA muhabirinin de sorularını yanıtladı.

Diab, Türk toplumunun sosyal medya platformlarında aktif olduğunu ve bu platformları kullanmaktan keyif aldıklarını söyleyerek, YouTube’un Türk kullanıcılar tarafından büyük bir ilgi gördüğünün de altını çizdi. YouTube Music servisinin Türk kullanıcılar için diğer müzik platformlarından ayrıldığı nokta olarak ise Türk kullanıcıların YouTube platformuna aşina olması olduğunu söyledi.

Sıfırdan işe başlanmamasının ve YouTube Music ile birlikte mevcut YouTube deneyiminin farklı bir noktaya taşınmasının kendileri için avantajlı bir durum olduğunu belirten Diab, YouTube Music açısından Türkiye’de güçlü bir potansiyel gördüklerini söyleyerek, müzik üreten kişilerin de bu platform üzerinden gelir elde edebileceklerine dair bilgiler verdi.

YouTube Music, yapay zeka deneyimi ve makine öğrenimi gibi teknolojileri etkili bir biçimde kullandığı için müzik dinlemek ve keşfetmek isteyen kişilere bu desteği sayesinde en doğru önerilerde de bulunabiliyor.

Işıl Tuğçe

1992 yılında Kayseri'de doğdum. Cerrahpaşa tıp fakültesi mezunuyum, araştırma görevlisi olarak Erciyes Üniversitesinde çalışmaktayım. Youtube ile ilgileniyorum. Youtube videolarını analiz etmekten hoşlanıyorum. isiltugce@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın