YouTube Premium Türkiye’ye Geldi

Spotify ve Apple Music’e rakip olan YouTube Music, ülkemizde de nihayet aktif hale geldi. YouTube Premium ile beraber gelen YouTube Music, 29 Temmuz tarihine dek kayıt yaptıran aboneler için üç ay boyunca ücretsiz olacak. Şimdi isterseniz YouTube Music’e daha yakından göz atalım.

Uzun zamandır yurt dışında aktif olarak kullanıma açılan YouTube Music, ülkemiz genelinde yayın hayatına başladı. Spotify ve Apple Music gibi müzik platformlarına rakip olan YouTube Music, kullanıcıların deneyimlemesi açısından üç ay boyunca ücretsiz hale geldi. Fakat 29 Temmuz’dan sonra yapılan kayıtlar için bu kampanya söz konusu olmayacaktır ve kullanıcı direkt olarak aylık ücretini ödeyerek üyeliğini aktif hale getirecek.

YouTube Music, YouTube‘un geniş şekildeki müzik ve video arşivini kullanmaktadır. Orijinal albümler, single’lar, remikslerle beraber canlı performanslar ve cover’lar gibi sadece YouTube‘da bulmanız mümkün olan içerikler bu platformda bulunacak. Binlerce sayıda çalma listesi, Türkiye ve dünya geneli itibariyle hit olan parçalar, size özel olarak öneriler gibi özelliklerden başka Akıllı arama ismi altında  adını hatırlayamadığınız şarkıları YouTube Music‘te kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Şarkı sözleriyle birlikte ya da şarkıyı tarif ederek de arama yapabilmek mümkündür.

Diğer müzik platformlarında da olduğu gibi YouTube Music, internetin olmadığı yerlerde de kullanılabiliyor. YouTube Music Premium‘a abone olunmasıyla beraber Wifi’a bağlandığınızda Çevrimdışı Karışık Listeniz otomatik kaydediliyor. Beğendiğiniz şarkıları kendiniz de indirme şansına sahipsiniz.

YouTube Music’in reklam destekli olan sürümü ücretsiz olarak sunulurken, bir taraftan da ayda 13,99 TL’ye abonelikle size arka planda dinleme, indirme ve reklamsız dinleme seçeneği sağlayan YouTube Music Premium’u da kullanılabilir.

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın