Youtube'da Türk Oyun Geliştirici | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Aramak İstediğinizi Yazın

YouTube Türkiye Haberleri

Youtube’da Türk Oyun Geliştirici

Oğuzhan Turan 22 Mayıs 2020

Youtube geniş kitlelere ulaşılmasını sağlayan bir platformdur. Değer üreten kişiler videolarını bu platformda paylaşarak geniş kitlelere ulaşmaktadır. Bu durum çeşitli yeteneklerin ve değerli girişimlerin gün yüzüne çıkmasına imkan sağlamaktadır. Bu sefer youtube türkiye  oyun geliştirici olan bir Türk gencin kendini tanıtmasına imkan sağladı. Bu Türk genç tek başına çalışarak en modern yöntemlerle geliştirdiği off-road oyununun videolarını Youtube’da yayınladı. Videoların müziklerini de tamamıyla kendisi yapan geliştirici genç, şimdiden dikkatleri üzerine çekmeye başladı. 19 Mayıs Bayramı için hazırladığı oyun videosu, Türk halkını gururlandırdı.

Tek Başına Oyun Geliştiren Türk Oyun Geliştirici

Türk genç, tek başına başlattığı girişimle dünyada var olan en gelişmiş ve modern oyun motorlarından biri olan Unity’i internetten yaptığı araştırmalarla öğrendi. Ardından tek başına başlattığı ilk oyun projesiyle kendine ait bir off-road oyunu yaptı. Oyun şuan Google Play Store’da tüm dünyaya sunulmaktadır. c.ad yayıncı ismiyle oyununu yayınlayan genç bu ismin anlamını pi sayısıyla açıklıyor. C harfi 3. harf olduğu için 3 rakamını, a harfi 1 rakamını ve d harfi 4 rakamını temsil ediyor.

Alanındaki En Kaliteli Oyun Motorunu Kullanıyor

Unity dünyada gelişmiş firmalar tarafından kullanılan en kaliteli oyun motorlarından biridir. Gerçekçi fizik algoritmalarıyla keyifli bir oyun deneyimi sunmakta ve dünya çapında ilgi görmektedir. Türk genç yaptığı mobil oyunda Unity’nin sunduğu bu imkanlara yer vererek dünya standartlarında bir oyun oluşturmuştur.

19 Mayıs Videosu Gözleri Doldurdu

Türk genç 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını da unutmayarak bu güne özel bir video hazırladı. Ana fikri ’101 yıl önce gemiyle çıktın, bugün arabalarla çıkıyoruz’ olan videoda, oyunda bulunan arabaların denizin içerisinden çıkarak yollarına devam ettiğini görüyoruz. Oluşturulan değerin konseptiyle uyuşan bu video, her koşulda çalışmaya devam eden Türk gencinin azmini Ata’sına sunması olarak değerlendirildi ve gözleri doldurdu.

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır. Gerekli alanlar işaretlenmiştir*