YouTube'dan Keşfedilen Yetenek: Emre Demir | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Type to search

YouTube Türkiye Haberleri

YouTube’dan Keşfedilen Yetenek: Emre Demir

Geçtiğimiz haftalarda Gençlerbirliği maçında teknik direktör Bülent Uygun’un oyuna soktuğu Kayserisporlu 15 yaşındaki Emre Demir, attığı goller ile Süper Lig tarihinin en genç golcüsü olmayı başardı. Emre’nin gösterdiği bu başarı ise ailesini de gözyaşlarına boğdu. Babası Hayrettin Demir tribünde, annesi Hacire Demir ise evde televizyon karşısında büyük sevinç yaşadı.

Sabah ekibine konuşan Demir ailesi, Emre’nin futbola başlama hikayesini de anlattı. Emre’nin ağabeyinin de futbolcu olduğunu söyleyen Baba Hayrettin Demir, Emre’nin ağabeyi olan Emrah’ın 2008 yılında Çanakkale Dardanelspor’a transfer olduğunu söyledi. Bu transferden sonra oğlu Emre ile baş başa kaldığını söyleyen Demir, bu süreç içerisinde Emre 4 yaşındayken Mersin’de sokakta çocuklar ile birebir maç yaptırdığını söyledi.

“İlk Golden Sonra Ağladım”

Emre biraz büyüdükten sonra video çekmeye başladığını belirten Demir, bir süre sonra bu videoları YouTube’a attığını ve Kayserispor Altyapı Sorumlusu Hakan Ertürk hocanın bu videoları izlediğini söyledi. Kendisine ulaşan Hakan Ertürk, Emre’yi Kayseri’ye davet etti. O dönemin Kayserispor Teknik Direktörü olan Şota tarafından beğenilen Emre altyapıya alındı dedi.

Gençlerbirliği maçını tribünden birebir izlediğini söyleyen Hayrettin Demir, “Bülent Uygun, Emre’yi ilk yarıda ısınmaya gönderince heyecanlanmaya başladım. 67. dakikada Emre’yi oyuna aldı ve Emre oyuna girdikten 3 dakika sonra gol attı. O golden kendimi tutamayarak ağlamaya başladım.” şeklinde duygularını dile getirdi.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *