YouTuber Enes Batur ile Röportaj

YouTuber Enes Batur

 

Öğrenci odasında başladığı bu macera bugün, YouTube’da 6 milyon takipçi ve ilk filmi 1 milyonun üstünde izlenme ile devam etmektedir. Bazı yaş grubu gençler Enes Batur’u yakından takip ediyor. Enes Batur ile yapılan bir röportajda kendisini  daha iyi anlatıyor.

 

Çocuklar En Fazla Aileden Etkilenirler, Sosyal Medyadan Değil

Aileler sosyal medyadan korkmakta ve çocuklarını uyarmakta haklılar. Ancak sosyal medya çok da faydalıdır. Çocuk ailede ne görürse onu yapar ve sosyal medyada kötü olarak ne görürse görsün, aileden almış olduğu terbiye ile bunları görmez. Gençler sosyal medyayı iyi bir şekilde kullanırlarsa katkısını görürler. Aileler çocuklarının internette ne yaptıklarını kontrol etmeliler fakat yasaklamadan. Sadece kötü olan şeyleri söylemelidirler eğer ailede böyle kötü şeyler yok ise zaten çocuk yapmaz.

 

Bilgisayar Mühendisliğini Kazandı

Enes Batur aslında çalışkan bir öğrenci olduğunu annesinin sürekli kontrol ettiğini söylüyor. Babama söz vermiştim ve insan isterse her şeyi başarabilir. Antalya Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nü kazandım ve bu sene 1. Yılım film için dondurdum eylülde başlayacağım.

Cem Yılmaz Benim İdolüm

YouTube başlamadan önce Cem Yılmaz’ı izliyordum. Küçüklüğümden bu yana onun hayalim onun şovuna gitmek. Ancak hala fırsat bulup gidemedim. Onunla tanışmayı çok istiyorum Twitter’da bir video çekmişti bende ona bir video ile gönderme yapmıştım.

 

6 Milyon Takipçi Büyük Sorumluluk

Elbette, her söylediğiniz cümleye dikkat etmeniz gerekiyor. Milyonlarca kişi izliyor sonuçta, az takipçi varken buna çok özen göstermiyordum. İlk başladığım zamanlar bende küçüktüm buna pek dikkat etmiyorum. Şimdi kırmızı çizgilerim var takipçilerimi ailem gibi görüyorum. 3 yıl önce rastgele seçtiğim videolar var yaşımın da küçük olması nedeniyle söylenen laflar. Sorumluluğumun farkına varıp, takipçilerim artmaya başlayınca o videoları kaldırdım. Daima iyi bir örnek olabilmek için uğraşıyorum.

 

 

Ersin Yıldırım

1989 Malatyada doğdum. Gaziantep Üniversitesinde güzel sanatlar bölümünü bitirdim. Görsel sanatlara ilgi duyuyorum. Dans okulunda işletmeci olarak çalışmaktayım. YouTube videolarını yorumlamaya bayılıyorum. e.yildirim@youtubeturkiye.net https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın