YouTuber'ları korkutan haber! | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Type to search

YouTube Türkiye Haberleri

YouTuber’ları korkutan haber!

Bilindiği üzere YouTube’da iki kesim mevcut. Birincisi geçimini YouTube üzerinden sağlayan YouTube kanalları, kısaca YouTuberlar, ikincisi ise YouTube’a video izlemeye gelen izleyiciler. Google’dan sonra en çok giriş yapılan YouTube sitesinde para kazanan YouTuber’lık artık bir meslek haline geldi. Bir çok ülkeden özellikle genç yaşta birçok YouTuber site üzerinden geçimini sağlamakta. YouTube ise, izleyicinin kullanıcı deneyimini artırmak amacıyla sürekli güncellemeler yapmakta. En son olarak YouTube hizmet şartlarında değişiklik yapıldı.

Hizmet şartlarında yapılan değişiklikler arasında ise en çok bu madde dikkatleri çekti:

 YouTube şu hallerde sizinle olan yasal anlaşmasını feshedebilir:

YouTube, ikamet ettiğiniz veya Hizmet’i kullandığınız ülkedeki kullanıcılara Hizmet’i artık daha fazla sağlamamayı seçmişse veya

YouTube tarafından size sunulan Hizmet YouTube’a göre artık ticari olarak sürdürülebilir değil ise.

Bazı YouTuberlar bu maddeyi “ticaret yoksa, kanal yok” şeklinde yorumladı. YouTube’ın eski hizmet şartlarında açık şekilde belirtilmediği konu artık yeni hizmet şartında açıkça yazıyor. YouTuberlar bu konuda oldukça endişeli. 10 aralıkta yayına girecek hizmet şartlarından sonra YouTube’ın nasıl bir yol izleyeceği belli olacak.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *