YouTube'un Ana Sayfa Tasarımı Değişti | YouTube Türkiye Bilgi,Haber ve Destek Platformu

Type to search

YouTube Türkiye Haberleri

YouTube’un Ana Sayfa Tasarımı Değişti

Dünyanın en popüler video paylaşım sitelerinden olan YouTube’un web sitesi ve tablet uygulaması için olan ana sayfa görünümü değişti. Yeni görünüm ile birlikte ana sayfadaki konu ve video kategorileri kalkarken video görselleri ve kanal logoları da büyütüldü. Peki tasarımın arkasında tam olarak neler var?

YouTube, özellikle mobil cihazlardan daha fazla kullanılan bir platform haline geldi. Fakat yine de zaman zaman bilgisayar ya da tablet veya TV gibi daha büyük ekranlardan da video seyretmek istiyor olabilirsiniz. Siteyi ya da uygulamayı açtığınızda YouTube’un daha önce yaptığınız izlemelere bağlı olan önerilen videolarıyla karşılaşabiliyorsunuz.

Hangi Özellikler Ön Plana Çıktı?

Yeni tasarımda kanal isimleri büyütülerek ön plana çıkartılmış durumda. Ayrıca kanal logoları da isimlerinin yanına eklenmiş. Önerilen videolar ise eski tasarımdaki gibi ana sayfayı her yenilediğinizde tekrar değişiyor. Bu kısımda abone olmasanız bile daha önce videolarını izlediğiniz kanallar ile karşılaşabiliyorsunuz.

Önerilenler bölümünün altında ise YouTube Originals içerikleri bulunuyor. Bu bölümde YouTube destekli olarak üretilen filmler, diziler ve belgeseller yer alıyor. Videoların bir kısmı ise ücretsiz olarak reklamlarla izlenebilirken bir kısmı ise yalnızca ücretli YouTube Premium abonelerine açılmış durumda.

Yeni tasarımda konu, tema, kanal ile ilişkili öneri listeleri kaldırılırken, öneri listesi tek bir kategori haline getirildi. Trendler ise ana sayfa akışında ön plana çıkartıldı. Abone olunan kanallar da artık durum güncellemelerini daha iyi bir şekilde kullanıcılara yansıtabilecekler.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *