YouTube’un Dibi Gerçek Değerler; Barış Özcan Akımı

YouTube’un dibi kavramı her geçen gün daha fazla kişinin ilgisini çekmeye devam ediyor. Faydalı konuları ele alan bu akım gerçek ve fenomen olmayan YouTuber’ları bir araya getiriyor. Akımın baş mimarlarından birisi de kendi adı ile YouTube kanalı olan ve önemli bilgileri sunarak milyonlarca kişinin dikkatini çeken Barış Özcan.

Barış Özcan’a göre her ne kadar popüler kanallar ve popüler kişiler bu işin uzmanı gibi gözüküyor olsa da az takipçiye sahip olmasına rağmen uzman olan ve faydalı videolar çeken kişiler de mevcut. İzlenmeye değer videolar paylaşan YouTube’un dibi konseptinin daha fazlasını hak ettiği de bir gerçek.

Amatör Görünümlü Profesyonel İçerikler

Ilgın Özgan, Başak Kablan, Basfi, Bin Yaprak gibi isimlerin yer aldığı YouTube’un dibi videoları arasında birbirinden ilginç konular ele alınıyor. Yüksek sayıda takipçiye sahip olmamalarına rağmen profesyonel videolar çeken ve içerikleriyle gündeme gelmeyi başaran bu kişilere YouTube’un dibi konseptiyle destek sunuluyor.

YouTube platformunda sadece göz önünde olan ve yüksek takipçileriyle dikkat çeken kişilerin yer almasından rahatsız olanların tercih ettiği bu tür kanallar amatör bir duruş ile profesyonel içerikler üreterek insanlara faydalı bilgiler aktarıyor.

Barış Özcan’ın da kendi kanalında yayınladığı videolarda zaman zaman bu tür kanallara en iyi örnekleri görebiliyorsunuz. Milyonlarca kişiye hitap eden Barış Özcan, her zaman az takipçili ve faydalı kanalların desteklenmesi gerektiğini söylüyor.  

Oğuzhan Turan

1991 Kayseri'de doğdum. Tıp Fakültesini Gaziantep Üniversitesinde bitirdim. Erciyes Üniversitesinde göğüs cerrahisinde asistan hekim olarak çalışmaktayım. Video izlemekten, komik videoları toplayıp tekrar tekrar izlemekten, izletmekten zevk alıyorum. oguzhanturan@erciyes.edu.tr https://www.youtubeturkiye.net/yazarlarimiz

Bir cevap yazın